Aktualne WydarzeniaKlub Seniora

Nadpopraddzcy Seniorzy na pięknej ziemi świętokrzyskiej

Uczestnicy Klubu Seniora wraz z wnukami oraz przyjaciółmi weekend lipcowy spędzili na pięknej ziemi świętokrzyskiej. Przyzwyczajeni do chodzenia
po górach już pierwszego dnia wyszli na Łysą Górę drogą krzyżową – do najstarszego sanktuarium w Polsce , aby pokłonić się i ucałować relikwie Św. Krzyża.

Krzyżtopór –  ruiny  rezydencji pałacowej otoczonej fortyfikacjami bastionowymi powstałej w pierwszej połowie XVII wieku położonej w miejscowości Ujazd . Była to największa budowla pałacowa w Europie przed powstaniem Wersalu.

Zwiedzanie Sandomierza rozpoczęliśmy od wąwozu królowej Jadwigi.

Katedra, zamek, kościół św. Jakuba, Collegium  Gostomianum.

Dom Jana Długosza, orzech św. Jacka, pierścień optymizmu, ucho igielne, oraz spacerowali po uliczkach gdzie kręcony jest film „Ojciec Mateusz”.

Kałków-Godów, Sanktuarium w którym umieszczona została  kopia cudownego obrazu Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski z Lichenia. Nad całością góruje monumentalna Golgota wznosząca się na wysokość 33 metrów. Wewnątrz znajdują się kaplice upamiętniające wydarzenia historyczne i wybitne postaci narodu polskiego.

Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Św. Katarzynie- pokaz obróbki minerałów,

Klasztor sióstr bernardynek w Św. Katarzynie, oraz kaplica cmentarna nazwana kapliczką Stefana Żeromskiego Na tynku znajdują się wyryte w 1882 r. podpisy Stefana Żeromskiego oraz jego szkolnego kolegi Janka Stróżeckiego.

czas na relaks 🙂
Jeszcze tylko pamiątki- koniecznie opatowskie krówki i niestety jak zwykle trudno się pożegnać. Grupie przewodniczył wspaniały przewodnik świętokrzyski Andrzej Niedbała, którego serdecznie pozdrawiamy z Piwnicznej-Zdroju.

Zadanie jest realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego