Klub seniora

Spotkania odbywają się we środy w Domu Katechetycznym.
Seniorzy wspólnie oglądają filmy, śpiewają, dyskutują. Włączają się czynnie w działania stowarzyszenia, służąc swoim doświadczeniem. Organizowane są spotkania integracyjne z młodzieżą ­ wolontariuszami, przygotowywane są plany wspólnych wyjazdów do kina, miejsc ciekawych historycznie i sakralnie oraz wyjść w góry.

25.02.2017 – „Święto pączka” w Stowarzyszeniu Nasz Dom

Tak świętowaliśmy „ostatki”! W Stowarzyszeniu powiało zapachem pączków, które wspólnie z wolontariuszami upiekli podopieczni świetlicy terapeutycznej. Zaproszono seniorów i przy akompaniamencie heligonki razem spedzilismy to ostatkowe, sobotnie popołudnie, na rozmowach i śmiechach!


01.06.2017 – Pielgrzymowanie 2017

Klub Seniora jak co roku rozpoczął swoje pielgrzymowanie . Uczestnicy zwiedzili Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach gdzie uczestniczyli we Mszy św. , następnie tradycyjnie udali się do sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Pobyt w Krakowie uwieńczyli na Wawelu, podziwiając ogrody i komnaty królewskie.


19.07.2017 – Nadpopraddzy seniorzy

Od 08 maja do 30 listopada stowarzyszenie „Nasz Dom” realizuje projekt przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego p.t. „Nadpopraddzy Seniorzy”. W ramach spotkań w Klubie Seniora odbyła się prezentacja i wykład na temat zdrowego trybu życia.

Wykład wygłosiła przedstawicielka firmy Viannesse – pani Anna Rudnicka.

 


26.07.2017 – Nadpopraddzy seniorzy

Uczestnicy Klubu Seniora wraz z wnukami oraz przyjaciółmi weekend lipcowy spędzili na pięknej ziemi świętokrzyskiej. Przyzwyczajeni do chodzenia
po górach już pierwszego dnia wyszli na Łysą Górę drogą krzyżową – do najstarszego sanktuarium w Polsce , aby pokłonić się i ucałować relikwie Św. Krzyża.

Krzyżtopór –  ruiny  rezydencji pałacowej otoczonej fortyfikacjami bastionowymi powstałej w pierwszej połowie XVII wieku położonej w miejscowości Ujazd . Była to największa budowla pałacowa w Europie przed powstaniem Wersalu.

Zwiedzanie Sandomierza rozpoczęliśmy od wąwozu królowej Jadwigi.

Katedra, zamek, kościół św. Jakuba, Collegium  Gostomianum.

Dom Jana Długosza, orzech św. Jacka, pierścień optymizmu, ucho igielne, oraz spacerowali po uliczkach gdzie kręcony jest film „Ojciec Mateusz”.

Kałków-Godów, Sanktuarium w którym umieszczona została  kopia cudownego obrazu Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski z Lichenia. Nad całością góruje monumentalna Golgota wznosząca się na wysokość 33 metrów. Wewnątrz znajdują się kaplice upamiętniające wydarzenia historyczne i wybitne postaci narodu polskiego.

Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Św. Katarzynie- pokaz obróbki minerałów,

Klasztor sióstr bernardynek w Św. Katarzynie, oraz kaplica cmentarna nazwana kapliczką Stefana Żeromskiego Na tynku znajdują się wyryte w 1882 r. podpisy Stefana Żeromskiego oraz jego szkolnego kolegi Janka Stróżeckiego.

czas na relaks 🙂
Jeszcze tylko pamiątki- koniecznie opatowskie krówki i niestety jak zwykle trudno się pożegnać. Grupie przewodniczył wspaniały przewodnik świętokrzyski Andrzej Niedbała, którego serdecznie pozdrawiamy z Piwnicznej-Zdroju.

Nadpopradzcy Seniorzy – Przemyśl, Lwów, Żókiew

Kolejna wyprawa za nami! W sierpniu mieliśmy okazję wybrać się na wspaniałą wycieczkę na Wschód. Odwiedzając Przemyśl, Lwów i Żółkiew. Zauroczeni tamtejszą architekturą, zwiedzaliśmy starówki, kaplice, kościoły i liczne wizytówki tych miast. Zapraszamy do obejrzenia galerii z naszej wyprawy!

 

Zadanie jest realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego