Aktualne Wydarzenia

Piknik Wdzięczności

Pogoda nie ma znaczenia dla osób, którzy poprzez swoją pracę, wsparcie i bycie razem chcą pomóc osobom potrzebującym. A mogli się o tym przekonać członkowie i podopieczni Stowarzyszenia „Nasz Dom” z Piwnicznej -Zdroju.

Piknik WdzięcnościDeszczowa pogoda nie była przeszkodą, aby odbył się coroczny „Piknik wdzięczności” w Kosarzyskach, a zorganizowali go członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom”. W ten sposób dziękują wszystkim za pomoc w realizacji zadań statutowych. Jednym z nich jest powstający ośrodek dla osób niepełnosprawnych.

Spotkanie poprzedziła Msza Św. w intencji sponsorów, darczyńców i ludzi dobrej woli, sprawowana przez proboszcza Kosarzysk w koncelebrze proboszcza z Piwnicznej-Zdroju. Oprawę Mszy Św. wykonał chór i kapela „Błankowianie”. Wzniosłym momentem było poświecenie figury Matki Bożej z Jezusem na ręku-podarowanej do kaplicy w powstającym ośrodku, a wykonanej przez osobę po udarze mózgowym – która w ramach rehabilitacji odkryła w sobie talent rzeźbiarski. Stowarzyszenie „Nasz Dom” otrzymało również błogosławieństwo od Papieża Franciszka.

Po części duchowej uczestnicy spotkania udali się do szkoły podstawowej na część artystyczną- podczas której dla sponsorów, darczyńców i ludzi dobrej woli swój występ zaprezentowały: „Dzieci Łomnicy”, kapela „Błankowianie” , a także Tomasz Kowal- strongman, oraz Justyna Dobosz -taniec nowoczesny. Uczestnicy mieli możliwość spędzenia sobotniego wieczoru w miłej, pełnej przyjaźni atmosferze przy dobrej muzyce zespołu „Kamerton”i pysznemu poczęstunku przygotowanym przez członków stowarzyszenia. Nie obeszło się także bez loterii, podczas której dodatkowo można było wygrać tablet ufundowany przez sklep RTV AGD z Piwnicznej-Zdroju. Loterie wsparli: Bank Spółdzielczy, salony fryzjerskie i kosmetyczny, właściciele restauracji i kawiarni, marketów i sklepów, firmy budowlane, a także liczne osoby prywatne. Jakże miłym i pełnym wzruszenia gestem były prace jednej z podopiecznych stowarzyszenia przeznaczonych na licytację.

Dochód z pikniku w kwocie 5 tys, złotych został przeznaczony na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Kosarzyskach.

Pomoc, bycie razem z nami oraz udzielone wsparcie utwierdza nas w przekonaniu, że w naszej służbie na rzecz osób potrzebujących możemy liczyć na pomoc tak licznego grona przyjaciół.

Do zobaczenia za rok- Maria Kulig- prezes stowarzyszenia „Nasz Dom”