Rozbiegani Mikołaje!

Było uroczyście, radośnie, mikołajkowo, a zarazem integracyjnie.

Stowarzyszenie”Nasz Dom” w partnerstwie z Fundacją „Na Ratunek” w niedzielę 06.12.2015r. po raz pierwszy zorganizowało „Bieg Mikołajów”w Piwnicznej-Zdroju.

Celem imprezy była :

  • zbiórka środków finansowych na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Kosarzyskach;
  • promocja walorów turystycznych i rekreacyjnych Miasta i Gminy Piwniczna – Zdrój; 
  • propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji; 
  • popularyzacja i upowszechnienie biegania jako ogólnie dostępnej i najprostszej formy sportu i aktywności fizycznej. 

Zebrano 5 tys. zł na które złożyły się opłaty startowe zawodników. Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Kosarzyskach.

Pod patronatem Burmistrza MiG Piwniczna-Zdrój , oraz Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu spotkanie przybrało charakter imprezy integracyjnej.

W tym dniu z koncertem charytatywnym wystąpiła Orkiestra Straży Granicznej z Nowego Sącza, która była łącznikiem biegów oraz zabawy ze św. Mikołajem dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Swoim koncertem wydarzenie uświetniła kapela Howerna , Dolina Popradu, a także laureatki konkursów wokalnych ze szkół w Głębokiem oraz Piwnicznej-Zdroju.

Zarząd Stowarzyszenia dziękuje sponsorom za pomoc w zorganizowaniu spotkania i ufundowaniu nagród dla zwycięzców, oraz paczek mikołajkowych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Policji, strażakom OSP, GOPR, Straży Granicznej, Zespołowi Ratunkowemu za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

Szczególne podziękowania kierujemy do biegaczy przybyłych z różnych stron naszego regionu, sąsiadom ze Słowacji, kibicom oraz członkom i wolontariuszom stowarzyszenia za bezinteresowność i solidarność na rzecz osób potrzebujących.

Miłym zaskoczeniem, a zarazem podziękowaniem dla pracy charytatywnej jest list od Prezydenta RP skierowany do uczestników niedzielnego spotkania ze św. Mikołajem- który załączamy.

Dziękuję i do zobaczenia za rok

Maria Kulig- prezes Stow. „Nasz Dom”

 

Relacja wideo

Galeria zdjęć
« 1 z 2 »

 

List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

LIST-OD-PREZYDENTA

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij